התקנת דלתות חדשות במסגרת שיפוץ כולל - דגשים חשובים

שיפוץ בית כרוך בקבלת שורה ארוכה מאוד של החלטות. הדלתות לא תמיד מקבלות את תשומת הלב הראויה, ולעיתים אפילו כלל לא מחליפים אותן גם כשהדירה כולה עוברת מתיחת פנים משמעותית. זו כמובן בחירה לגיטימית, אבל כדאי לדעת שכיום ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של דלתות פנים וגם דלתות כניסה לבית באיכות גבוהה במיוחד, גם בפן האסתטי וגם בפן הפונקציונלי, ולכן כדאי לנצל את השיפוץ כדי להשתדרג גם בהיבט הזה.

הסוגים השונים של דלתות הפנים

ההחלטה הראשונה לגבי כל דלת פנים היא מהו סוג הדלת המתאים. אופציה אחת היא דלת הזזה אשר נכנסת אל כיס ייעודי בתוך הקיר. עוד אופציה אסתטית במיוחד היא משקוף סמוי (שמוכר גם בשם "משקוף עיוור"), וישנן כמובן הדלתות הרגילות. במסגרת שיפוץ דירה ניתן לבחור למעשה כל סוג שתרצו, לפחות ברוב החדרים, וכדאי לנצל את העובדה הזו.

בחירה שנייה של החומר שממנו עשויה הדלת. ישנן דלתות מעץ מלא, שמחירו גבוה יחסית אבל הוא מציע מראה יוקרתי מאוד, ישנן דלתות בציפויים שונים (למינטו, פורמייקה, למינציה ופורניר) כשלכל אחד מהם גם יתרונות וגם חסרונות, ועוד אופציה היא דלת זכוכית. על-מנת להבטיח לא "רק" יופי מרהיב עין אלא גם בטיחות מרבית, הזכוכית היא משוריינת או מחוסמת. בפרט כדאי להשתמש באופציה זו בכניסה לחלל מושקע במיוחד בבית.

באילו מקרים כדאי להחליף גם את דלת הכניסה?

את דלתות הפנים כדאי להחליף כמעט בכל מקרה שבו השיפוץ מקיף והבית זוכה למראה חדש לגמרי ומרענן. לעומת זאת התקנת דלת כניסה לבית מומלצת רק כשזו הקיימת כבר ישנה מאוד ולמעשה לא מספקת את ההגנה הנדרשת, או כשהיא לא משתלבת בכלל עם העיצוב המחודש של החללים השונים. במקרה כזה כדאי להשקיע בדלת יוצאת דופן ומעניינת, שתיצור רושם ראשוני עז במיוחד. שיפוצניק מנוסה יתזמן את התקנת הדלת לסוף הפרויקט או לקראת הסוף, כדי שהדלת לא תינזק תוך כדי העבודות. את הזמנת הדלת לעומת זאת יש לבצע מוקדם כדי להבטיח מועד אספקה מתאים.

דלתות מרהיבות עין גם למשרדים

החומרים המתקדמים הקיימים כיום ושיטות הייצור החדשניות מרחיבות את מנעד האפשרויות גם כשמחפשים דלת למשרד. דלתות זכוכית הן אופציה מרשימה אחת, ועוד אפשרות שכדאי להכיר היא דלתות האלומיניום. 

אלומיניום כידוע משמש למגוון רחב של מטרות בזכות האיכויות המשמעותיות שלו: הוא נוח לעיבוד ולכן זול יחסית, עמיד מאוד ובפרט לקורוזיה, מתאפיין בקווים נקיים ולכן משדר אסתטיות נעימה לעין ומשתלב היטב בכל חלל. גם במשרדים ניתן לראות דלתות אלומיניום, כולל בצבעים שונים ומעניינים. קבלן שיפוצים מיומן יכול גם לעזור לכם לבחור את הדלת האופטימלית, הן מבחינת סוג הפתיחה והן מבחינת המראה, וכן להוסיף אלמנטים משדרגים כגון טריקה שקטה, נעילה מגנטית, חלון בדלת ועוד – וכך להבטיח מקסימום תועלת לאורך זמן רב.

.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן