איך לשמור על הדלתות שלכם בזמן צביעת הבית?

צביעת דירה היא פעולה מועילה מאוד ודרך אפקטיבית לשדרג באופן משמעותי את המראה, במינימום הוצאה כספית – בין אם בחרתם לבצע אותה בכוחות עצמכם ובין אם נעזרתם באיש מקצוע מנוסה. לקראת התחלת הצביעה של החדרים השונים, חשוב מאוד להגן על הדלתות וכמובן גם על הרצפה, שקעים, חלונות ועוד, כך שהתוצאות תהיינה לא פחות ממושלמות.

הגנה מלאה לכל דלת

הדרך הפשוטה ביותר והנוחה ביותר לספק הגנה לכל דלת כשצובעים את הבית היא לעטוף אותה בניילון. אפשר לבחור בניילון נצמד או בכל סוג אחר של ניילון, אבל בכל מקרה לוודא שהוא עוטף היטב את כל הדלת כולל כל הפינות. בנוסף חשוב לבדוק שאין בניילון חורים שדרכם עלול לחדור צבע. אמנם דלתות איכותיות ניתן לנקות, אבל תמיד קל יותר למנוע היווצרות בעיה מאשר לפתור אותה לאחר שהיא כבר נוצרה. את הניילונים יש להצמיד עם נייר דבק איכותי שלא ייפתח במהלך הצביעה. אם בחרתם להזמין צבעי מקצועי, מן הסתם הוא ידאג לבצע את כל הפעולות הנ"ל בעצמו, כך שמכם תיחסך הטרחה.

איך לצבוע משקופים במינימום זמן?

כשנדרשת צביעת משקופים, ניתן לפרק את הדלת ולהניח אותה בצד – בדרך זו היא גם תהיה מוגנת לחלוטין וגם צביעת המשקוף תהיה נוחה יותר. חשוב מאוד להפריד את המשקוף מהקיר באמצעות נייר דבק, ועוד פעולת הכנה הכרחית היא ליטוש המשקוף. הצביעה עצמה כולל צבע יסוד, ולאחר המתנה של מספר שעות בהתאם לסוג הצבע – מריחת הצבע עצמו.

אם בחרתם בחברה מקצועית לביצוע העבודה, מומלץ בחום קודם כל לעבור על מחירון צביעת דירה כדי לקבל מושג לגבי טווח המחירים של השירות. בשלב הבא יש לבקש הצעת מחיר מפורטת כך שאם למשל יש צורך בצביעת המשקופים, פעולה זו תיכלל במחיר הסופי.

איך צובעים דלתות פנים?

ניתן כמובן לצבוע גם את דלתות הפנים במסגרת צביעת בית (וגם מבלי לצבוע את כל הדירה, אם הצבע הקיים התיישן, אם הדלת מלוכלכת או אם רוצים להעניק לה גוון חדש ומרענן). הדרך המומלצת לבצע פעולה זו היא לפרק את הדלת ע"י הרמתה מעל לצירים ואז להניח אותה על גבי "חמורים" כשהיא מאוזנת. תחילה מנקים היטב את כל חלקי הדלת, כשבדרך כלל סמרטוט לח, עם סבון עם בלעדיו, מבצע את העבודה. 

בחלק מהמקרים עוד לפני הצביעה עצמה יש למרוח שכבה מקשרת. בפרט כך הדבר אם מדובר על דלת חלקה מאוד (כך שהצבע עלול שלא להיתפס עליה), או כשיש נקבוביות. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים כדי לא לדלג על שכבה חיונית זו במידת הצורך. מומחים בתחום יכולים לעזור לכם גם למצוא את סוג הצבע האידיאלי בהתאם לסוג הדלת.

.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן